O nás

Proč tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo doma má významné ekonomické výhody. Tepelná čerpadla efektivně přeměňují obnovitelnou energii z okolí na teplo pro vytápění a chlazení, což výrazně snižuje náklady na energii.  

 

Ve spojení s fotovoltaickou elektrárnou, může být využití Vašeho tepelného čerpadla ještě mnohem efektivnější. Například pro lepší využití Vašich přebytků z fotovoltaické elektrárny.

Co nabízíme?

Nabízíme Vám vše od pomoci při výběru vhodného tepelného čerpadla pro Váš dům, přes montáž tepelného čerpadla, až po jeho zapojení. Následný servis je pro nás samozřejmostí!

 

 

Zabýváme se instalací monoblokových a hydrosplitových tepelných čerpadel vzduch-voda.

 

 

K dispozici pro Vás máme tepelná čerpadla od výrobců Thermia a CTA která k nám dodává IVAR CS. Obě značky patří ke světovým výrobcům tepelných čerpadel. Jako lidovější variantu pro Vás máme připravené tepelné čerpadla od výrobce LG.

 

 

Jak tepelné čerpadlo funguje?

Tepelné čerpadlo získává teplo z okolního prostředí a převádí ho na vyšší teplotní hladinu použitelnou pro vytápění a ohřev teplé vody. 

 

 

Ve výparníku tepelného čerpadla je teplo odnímáno chladivem, které se vypařuje již při velmi nízkých teplotách. Jeho páry jsou následně stlačeny kompresorem, čímž dojde k jejich ohřátí. 

 

Ohřáté chladivo předá v kondenzátoru teplo do topné vody, zchladne a změní své skupenství na kapalné. Celý cyklus se pak opakuje.

Tepelné čerpadlo s fotovoltaickou elektrárnou?

V případě, že chcete využít obnovitelné zdroje na maximum a chtěli byste si k tepelnému čerpadlu pořídit fotovoltaickou elektrárnu. Nabízíme Vám vytvoření několika návrhů v programu PV*SOL včetně hrubého výpočtu návratnosti celé vaší investice.

 

Jsme pro Vás schopni vytvořit projekt na rodinný domek, chatu, firmu, nebo výrobní halu. Máme zkušenosti s projektováním systémů od výrobců střídačů GoodWe, SolaX a Huawei. A bateriovými úložišti od Pylontech, Huawei, SolaX a Dyness.

 

Nabízíme Vám i kompletní realizaci celého projektu včetně vyřízení dotace. S elektroinstalacemi a revizí nám pomáhá firma Barsys s.r.o., která má vysoce kvalifikované elektrotechniky a revizní techniky.